- Úvod
- >>
- Drobné ovocie
- >>
- Maliny
- >>
- Beztŕňové
- >>
- Malina zakrslá beztŕňová ´RUBY BEAUTY®´ 10-15 cm, kont. 0,5 l
Malina zakrslá beztŕňová ´RUBY BEAUTY®´ 10-15 cm, kont. 0,5 l
Nová zakrslá, stálerodiaca beztŕňová odroda, vhodná na pestovanie v črepníku.
Malina zakrslá beztŕňová ´RUBY BEAUTY®´ 10-15 cm, kont. 0,5 l
Nová zakrslá, stálerodiaca beztŕňová odroda, vhodná na pestovanie v črepníku.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Rubus idaeus ´Ruby Beauty´ |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 10-15 cm |
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | biela |
| Doba kvitnutia | V - VII |
| Zber plodov | VI - IX |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | vzdušná, priepustná |
| Výška | 60 - 100 cm |
| Intenzita rastu | rýchlo rastúca |
| Mrazuvzdornosť | -29°C |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Malina ´Ruby Beaty´ je odroda vyšľachtená na Novom Zélande. Táto odroda je kompaktná, beztŕňová, sama sa zahusťuje a rodí po celý rok. Dorastá do výšky 60 - 100 cm, je teda vhodná na pestovanie v črepníku na terase alebo na balkóne. Plody sú ružovočervené, výbornej, sladkej chuti. Výrobca udáva, že z jedného dospelého kra je výnos až 1,5 kg.
Pestovanie: Maliny obľubujú slnko a polotieň a humóznu, vlhkú priepustnú pôdu. Striháme ich až po zbere ovocia. Rastliny sú dobre zakorenené v črepníkoch, preto sa môžu vysádzať počas celého roka.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
