- Úvod
- >>
- Pôdopokryvné rastliny, náhrada trávnika
- >>
- Trvalky
- >>
- Na slnko
- >>
- Materina dúška citrónová ´DOONE VALLEY´ kont. 0,5 l
Materina dúška citrónová ´DOONE VALLEY´ kont. 0,5 l
Aromatická a liečivá pôdopokryvná trvalka so sviežimi žlto-zelenými listami.
Materina dúška citrónová ´DOONE VALLEY´ kont. 0,5 l
Aromatická a liečivá pôdopokryvná trvalka so sviežimi žlto-zelenými listami.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Thymus citriodorus ´Doone Valley´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | ružová |
| Doba kvitnutia | VI - VII |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | suchšia, priepustná |
| Výška v liste | 10 cm |
| Výška v kvete | 15 cm |
| Mrazuvzdornosť | -28°C |
| Použitie | skalka, okraj záhona, črepník |
| Vzdialenosť medzi rastlinami | 25 - 30 cm |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Materina dúška ´DOONE VALLEY´ je plazivá tmavozelená trvalka, ktorej vrchné listy počas jesene nadobúdajú žlté sfarbenie. Spodné listy sú sýtozelenej farby. Kvitne tmavoružovými výraznými drobnými kvetmi. Celá rastlina príjemne vonia.
Liečivé účinky: Má posilňujúce, protizápalové a hojivé účinky. Priaznivo pôsobí najmä na tráviacu a nervovú sústavu. Využíva sa pri nespavosti, bolestiach hlavy, závratoch a nervozite. Výborný je aj čaj z materinej dúšky.
Pestovanie: Materina dúška potrebuje suchšiu pôdu a slnečné stanovisko. Ideálnym miestom je skalka alebo črepník alebo okraj záhona, kde zakrátko vytvorí súvislý koberec.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
