- Úvod
- >>
- Pôdopokryvné rastliny, náhrada trávnika
- >>
- Trvalky
- >>
- Na slnko
- >>
- Materina dúška ´PINK CHINTZ´ kont. 0,5 l
Materina dúška ´PINK CHINTZ´ kont. 0,5 l
Materina dúška ´PINK CHINTZ´ kont. 0,5 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Thymus serpyllum ´Pink Chintz´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | bledoružová |
| Doba kvitnutia | VI - VIII |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | suchšia, hlinitá |
| Výška v liste | 2 cm |
| Výška v kvete | 5 cm |
| Intenzita rastu | rýchlo rastúca |
| Použitie | skalka, okraj záhona, črepník |
| Vzdialenosť medzi rastlinami | 30 cm |
| Počet ks na m2 | 6-8 ks |
| Dostupnosť | skladom |
| Hmotnosť | 0,5 kg |
Popis
Charakteristika: Materina dúška ´PINK CHINTZ´ tvorí koberec drobných aromatických listov tmavozelenej farby. Počas leta bohato kvitne lososovoružovými kvetmi, ktoré priťahujú včely a motýle. Veľmi dobre sa kombinuje s fialovými a bielymi odrodami.
Materina dúška má posilňujúce, protizápalové a hojivé účinky. Priaznivo pôsobí najmä na tráviacu a nervovú sústavu. Využíva sa pri nespavosti, bolestiach hlavy, závratoch a nervozite. Výborný je aj čaj z materinej dúšky.
Pestovanie: Materina dúška potrebuje suchšiu pôdu a slnečné stanovisko. Ideálnym miestom je skalka alebo črepník alebo okraj záhona, kde zakrátko vytvorí súvislý koberec. Má vynikajúce pôdopokryvné vlastnosti a svoju farbu si zachováva po celý rok.
