Monarda podvojná ´SUGAR BUZZ GRAPE GUMBALL´, kont. 0,5 l
Monarda podvojná ´SUGAR BUZZ GRAPE GUMBALL´, kont. 0,5 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Monarda didyma ´SUGAR BUZZ GRAPE GUMBALL´ |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 20-30 cm |
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | purpurová |
| Doba kvitnutia | VI - VIII |
| Stanovisko | slnečné, polotieň |
| Pôda | mierne vlhká, priepustná |
| Výška v liste | 40-50 cm |
| Výška v kvete | 50-60 cm |
| Intenzita rastu | stredne rýchlo rastúca |
| Mrazuvzdornosť | -34°C |
| Použitie | zmiešané trvalkové záhony, črepník |
| Počet ks na m2 | 5 - 7 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Monarda ´GRAPE GUMBALL´ patrí do série ´Sugar Buzz´. Kultivary z tejto kolekcie majú kompaktný vzrast, bohaté kvitnutie a intenzívnu farbu kvetov. Rastlina vytvára husté trsy, ktoré dorastajú do výšky 40 - 60 cm. Stonky sú pevné vzpriamene rastúce, obrastené aromatickými, kopijovitými listami tmavozelenej farby. Od júla do augusta kvitne strapatými guľovitými kvetmi výraznej purpurovej farby. Kvety prilákajú do záhrady množstvo včiel a motýľov. Je mimoriadne vhodná na výsadbu do zmiešaných záhonov alebo do črepníkov.
Pestovanie: Monardu vysádzame na slnečné stanovisko, ale vyhovuje jej aj polotieň. Darí sa jej najmä v kvalitnej, priepustnej pôde s dostatkom živín. Pri výsadbe dbáme na to, aby sme jej nechali dostatok priestoru, nakoľko má tendenciu sa rozrastať. Vyžaduje dostatok vlahy, je vysoko mrazuodolná.
