- Úvod
- >>
- Pôdopokryvné rastliny, náhrada trávnika
- >>
- Trvalky
- >>
- Na slnko
- >>
- Rozchodník prudký ´YELLOW QUEEN´, kont. 0,5 l
Rozchodník prudký ´YELLOW QUEEN´, kont. 0,5 l
Obľúbený rozchodník „Žltá kráľovná“ tvoriaci hustý koberec so žltými kvetmi.
Rozchodník prudký ´YELLOW QUEEN´, kont. 0,5 l
Obľúbený rozchodník „Žltá kráľovná“ tvoriaci hustý koberec so žltými kvetmi.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Sedum acre ´Yellow Queen´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | žltá |
| Doba kvitnutia | VI - VII |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | suchšia |
| Výška v liste | 5 cm |
| Výška v kvete | 5 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Použitie | skalka, okraj záhona |
| Počet ks na m2 | 7 - 9 ks |
| Dostupnosť | skladom |
| Hmotnosť | 0,4 kg |
Popis
Charakteristika: Rozchodník ´YELLOW QUEEN´ za krátky čas vytvorí hustý žlto zelený koberec drobných dužinatých stoniek a listov. Veľmi rýchlo sa rozrastá a vyplní všetky prázdne miesta v skalke alebo v kvetinovom múriku. Vďaka atraktívnej farbe, štruktúre listov a bohatstvu kvetov sa výborne kombinuje s ostatnými zelenolistými skalničkami. Vysádza sa najmä do skaliek a nádob.
Pestovanie: Rozchodník obľubuje suché a slnečné stanovisko. Je citlivý na premokrenie, dlhodobá nadmerná vlhkosť môže spôsobiť odhnívanie koreňov. Rozchodník je dobré deliť každé 3 roky, aby sa podporilo jeho bohatšie kvitnutie.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
