- Úvod
- >>
- Práve kvitnúce na sklade!
- >>
- Trvalky
- >>
- Rumanovec farbiarsky ´E.C.BUXTON´ kont. 0,5 l
Rumanovec farbiarsky ´E.C.BUXTON´ kont. 0,5 l
Kompaktná, nenáročná trvalka s atraktívnymi krémovožltými kvetmi podobnými margarétam.
Rumanovec farbiarsky ´E.C.BUXTON´ kont. 0,5 l
Kompaktná, nenáročná trvalka s atraktívnymi krémovožltými kvetmi podobnými margarétam.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Anthemis hyb. ´E.C.Buxton´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | žltá |
| Doba kvitnutia | VII - VIII |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | priepustná |
| Výška | 50-70 cm |
| Šírka | 50-70 cm |
| Intenzita rastu | stredne rýchlo rastúca |
| Mrazuvzdornosť | -40 °C |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Rumanovec ´E.C.BUXTON´ pochádza z Európy a Ázie. Patrí medzi stredne vysoké trvalky s kompaktným rastom. Počas leta kvitne atraktívnymi krémovožltými kvetmi, ktoré vzhľadom pripomínajú margaréty. Stred kvetov je výrazne žltý. Rastlina rastie kompaktne do výšky a šírky 50-70 cm.
Pestovanie: Rumanovec patrí medzi nenáročné trvalky, ktoré obľubujú slnečné stanovisko, prípadne polotieň. Pestujeme ho v suchších priepustných pôdach. Táto trvalka je vysoko mrazuvzdorná až do -40 °C.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
