Šalvia hájna ´AMETHYST´, kont. 0,5 l
Pôsobivá bohato kvitnúca šalvia s výraznými ružovo fialovými kvetmi.
Šalvia hájna ´AMETHYST´, kont. 0,5 l
Pôsobivá bohato kvitnúca šalvia s výraznými ružovo fialovými kvetmi.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Salvia nemorosa |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | ružovo-fialová |
| Doba kvitnutia | VI - IX |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | priepustná |
| Výška v kvete | 70 - 80 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | - 28 °C |
| Použitie | zmiešané trvalkové záhony |
| Vzdialenosť medzi rastlinami | 30 - 40 cm |
| Počet ks na m2 | 7 - 9 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Vysoká šalvia s množstvom ružovofialových kvetov, ktoré vyrastajú na vysokých stonkách. Kvitne počas celého leta a jesene. Rastie do výšky až 80 cm.
Pestovanie: Šalvia je nenáročná trvalka. Vyžaduje priepustnú záhradnú pôdu a slnečné alebo polotienisté stanovisko. Je to výborná rastlina do zmiešaných trvalkových záhonov vďaka bohatému a dlhodobému kvitnutiu. Vytvorí pravidelný trs, ktorý sa po odkvitnutí môže zostrihnúť, čím sa zabezpečí opätovné kvitnutie. Tento úkon môžeme zopakovať aj niekoľkokrát, najneskôr však v posledný augustový týždeň.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
