Šalvia hájna ´NEW DIMENSION BLUE´ kont. 0,5 l
Šalvia hájna ´NEW DIMENSION BLUE´ kont. 0,5 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Salvia nemorosa |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | fialovomodrá |
| Doba kvitnutia | VI - IX |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | priepustná |
| Výška v liste | 30 cm |
| Výška v kvete | 30 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | - 28 °C |
| Použitie | zmiešané trvalkové záhony |
| Počet ks na m2 | 7 - 9 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Šálvia hájna ´NEW DIMENSION BLUE´ je novinka medzi šalviami. Vyznačuje sa kompaktným a nízkym vzrastom a dlhým kvitnutím. Kvety majú intenzívnu modrofialovú farbu, ktorá po vysadení viacerých kusov rastlín vedľa seba ponúkne farebný pôžitok pre oči a pastvu pre lietajúci hmyz.
Pestovanie: Šalvia je nenáročná trvalka. Vyžaduje priepustnú záhradnú pôdu a slnečné alebo polotienisté stanovisko. Je to výborná rastlina do zmiešaných trvalkových záhonov vďaka bohatému a dlhodobému kvitnutiu. Vytvorí pravidelný trs, ktorý sa po odkvitnutí môže zostrihnúť, čím sa zabezpečí opätovné kvitnutie. Tento úkon môžeme zopakovať aj niekoľkokrát, najneskôr však v posledný augustový týždeň.
