Veternica hybridná ´MONTE ROSE´ kont. 1 l
Atraktívna vyššia veternica s poloplnými kvetmi svetlej ružovej farby na dlhých stonkách.
Novinka
Veternica hybridná ´MONTE ROSE´ kont. 1 l
Atraktívna vyššia veternica s poloplnými kvetmi svetlej ružovej farby na dlhých stonkách.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Anemone ´Mont Rose´ |
|---|---|
| Kontajner | 1 l |
| Farba kvetu | ružová |
| Doba kvitnutia | VIII - X |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | hlinito-piesočnatá, vzdušná, mierna vlhká |
| Výška v liste | 60 cm |
| Výška v kvete | 80 - 100 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | - 23 °C |
| Použitie | skalky, trvalkové záhony |
| Vzdialenosť medzi rastlinami | 40 cm |
| Počet ks na m2 | 5 - 7 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Veternica ´Monte Rose´ je vyšší kultivar kvitnúci na jeseň bledoružovými poloplnými kvetmi. Úzke okvetné lupene rastú v dvoch radoch nad sebou a efektne pôsobia s výraznými žltými tyčinkami v strede. Kvety vyrastajú z rozkonárenej ružice listov a sú vhodné k rezu. Celkovo dorastá do výšky 80-100 cm.
Pestovanie: Výborne sa hodí na obruby oslnených či polotienistých záhonov a jej ideálnymi spoločníkmi sú hortenzie, mrazuvzdorné fuchsie a astry. Sadíme ju do priepustnej, vlhkej a výživnej pôdy.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
