Veternica hybridná ´WHIRLWIND´ kont. 0,5 l
Obľúbená poloplná jesenná veternica s romantickými snehobielymi kvetmi.
Veternica hybridná ´WHIRLWIND´ kont. 0,5 l
Obľúbená poloplná jesenná veternica s romantickými snehobielymi kvetmi.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Anemone hybrida ´Whirlwind´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | biela |
| Doba kvitnutia | IX - X |
| Stanovisko | slnko, polotieň |
| Pôda | priepustná |
| Výška v liste | 60 cm |
| Výška v kvete | 90 cm |
| Mrazuvzdornosť | -23 °C |
| Použitie | zmiešané trvalkové záhony |
| Počet ks na m2 | 6 - 8 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Vyššia veternica ´WHIRLWIND´ je kultivar s bielymi kvetmi, ktoré majú úzke lupene zoradené v dvoch radoch nad sebou, vďaka čomu pôsobia poloplno. Dosahujú priemer 6 cm a vyrastajú na tenkých stonkách z rozkonárenej ružice listov. Výborne sa hodí na obruby oslnených či polotienistých záhonov a jej ideálnymi spoločníkmi sú astry, mrazuvzdorné fuksie, či hortenzie.
Pestovanie: Sadíme ju na slnečné až polotienisté stanovisko a do priepustných, vlhkých a výživných pôd. Pred zimou je vhodné ju namulčovať a na jar odstrániť suché časti.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
