Zvonček karpatský ´AVIDA WHITE´ kont. 0,5 l
NOVINKA! Elegantný nízky kobercový zvonček s veľkými snehovobielymi kvetmi.
Zvonček karpatský ´AVIDA WHITE´ kont. 0,5 l
NOVINKA! Elegantný nízky kobercový zvonček s veľkými snehovobielymi kvetmi.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Campanula carpatica ´Avida White´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | biela |
| Doba kvitnutia | VI - VIII |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | suchšia, priepustná |
| Výška v liste | 10 - 15 cm |
| Výška v kvete | 15 - 20 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | -34°C |
| Použitie | skalky, okraje záhonov |
| Počet ks na m2 | 7 - 9 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Zvonček karpatský ´AVIDA WHITE´ zaraďujeme do skupiny nízkych trvaliek a skalničiek. Nad svetlozelenými listami so zúbkovaným okrajom sa na tenkých nižších stonkách hrdo týčia perlovobiele kvety. Kvitne bohato od júna do augusta. Široké zvončekovité kvety môžu dosahovať až 3 cm a v čase kvitnutia husto pokrývajú celú rastlinu.
Pestovanie: Vyžaduje suchšiu priepustnú pôdu a slnečné stanovisko. Je tolerantný aj voči prechodnému suchu. Obdobie kvitnutia predĺžime odstránením odkvitnutých kvetov. Môže sa pestovať aj v črepníkoch na balkónoch a terasách. Vyniká v skupinovej výsadbe s modrým zvončekom.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
