Zvonček karpatský ´PEARL WHITE´ kont. 1 l
Obľúbený nízky jarný zvonček s veľkými perlovobielymi kvetmi.
Zvonček karpatský ´PEARL WHITE´ kont. 1 l
Obľúbený nízky jarný zvonček s veľkými perlovobielymi kvetmi.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Campanula carpatica ´Pearl White´ |
|---|---|
| Kontajner | 1 l |
| Farba kvetu | biela |
| Doba kvitnutia | VI - VIII |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | suchšia, priepustná |
| Výška v liste | 10 - 15 cm |
| Výška v kvete | 15 - 20 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | - 34 °C |
| Použitie | skalky, okraje záhonov |
| Počet ks na m2 | 7 - 9 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Zvonček karpatský je nízka trvalka a patrí medzi skalničky. Kultivar ´PEARL WHITE´ je vylepšená verzia odrody ´Cleeps Deep White´. Líšia sa od seba veľkosťou kvetu, kde ´PEARL WHITE´ má väčšie, výraznejšie snehobiele kvety. Kvitne bohato a veľmi dlho, od júla až do septembra.
Pestovanie: Vyžaduje suchšiu priepustnú pôdu a slnečné stanovisko. Je tolerantný aj voči prechodnému suchu. Obdobie kvitnutia predĺžime odstránením odkvitnutých kvetov. Môže sa pestovať aj v črepníkoch na balkónoch a terasách. Vyniká v skupinovej výsadbe s modrým zvončekom.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
