Čistec vlnatý ´SILVER CARPET´, kont. 0,5 l
Čistec vlnatý ´SILVER CARPET´, kont. 0,5 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Stachys byzantina ´Silver Carpet´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | ružová |
| Doba kvitnutia | VI - VII |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | priepustná, suchšia |
| Výška v liste | 10 cm |
| Výška v kvete | 25 cm |
| Intenzita rastu | rýchlo rastúci |
| Mrazuvzdornosť | -30°C |
| Použitie | trvalkové záhony, skalky |
| Vzdialenosť medzi rastlinami | 40cm |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Čistec vlnatý ´SILVER CARPET´ patrí medzi veľmi obľúbené trvalky vďaka svojej nenáročnosti na pestovanie, ale tiež veľmi dekoratívnemu a netradičnému vzhľadu. Má striebristozelené listy pripomínajúce zajačie uši. Plstnaté listy sú veľmi príjemné na dotyk. Často sa vysádza pozdĺž ciest a chodníkov, kde sa veľmi rýchlo rozrastie a vytvorí zaujímavý farebný koberec. Rastlina si udržiava kompaktný a atraktívny vzhľad počas celého roka. Výborne sa kombinuje so zelenolistými trvalkami a skalničkami.
Pestovanie: Čistec vysádzame do priepustnej záhradnej pôdy na slnečné alebo polotienisté miesto. Je nenáročný, toleruje dočasné sucho aj vlhko. Pomerne rýchlo sa rozrastá a v krátkom čase dokáže vytvoriť hustý trs stiebornosivej farby.
