Echinacea hybridná ´DELICIOUS CANDY®´ kont. 0,5 l
Bohato kvitnúca nižšia echinacea so žiarivými kvetmi v tmavej ružovej farbe.
Echinacea hybridná ´DELICIOUS CANDY®´ kont. 0,5 l
Bohato kvitnúca nižšia echinacea so žiarivými kvetmi v tmavej ružovej farbe.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Echinacea ´Delicious Candy´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | ružová |
| Doba kvitnutia | VII - IX |
| Stanovisko | slnečné, polotieň |
| Pôda | mierne vlhká, priepustná |
| Výška v liste | 40 cm |
| Výška v kvete | 50 - 55 cm |
| Intenzita rastu | rýchlo rastúca |
| Mrazuvzdornosť | -34°C |
| Použitie | kvitnúce trvalkové záhony |
| Počet ks na m2 | 5-7ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Nádherné veľké kvety kultivaru ´DELICIOUS CANDY®´ sú vyfarbené do fuksiovo ružových odtieňov a vydržia v záhone svieže dlhú dobu. Krásne vynikajú na tmavo zelených listoch. Po odkvitnutí vytvárajú suché súkvetia, ktoré sú ozdobou aj v zimných mesiacoch a slúžia aj ako potrava pre vtáctvo.
Pestovanie: Echinacea patrí medzi nenáročné trvalky. Dokáže rásť aj v menej výživnej pôde a je tolerantná voči suchu a vlhku. Najlepším stanoviskom je slnečné alebo polotienisté miesto. Je to obľúbená trvalka, ktorá sa často uplatňuje v zmiešaných kvitnúcich záhonoch.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
