Echinacea hybridná ´VIRGIN®´ kont. 0,5 l
TOP NOVINKA! Snehovobiela elegantná echinacea s kontrastným hnedozeleným stredom.
Echinacea hybridná ´VIRGIN®´ kont. 0,5 l
TOP NOVINKA! Snehovobiela elegantná echinacea s kontrastným hnedozeleným stredom.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Echinacea ´Virgin´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | biela |
| Doba kvitnutia | VII - IX |
| Stanovisko | slnečné, polotieň |
| Pôda | mierne vlhká, priepustná |
| Výška v liste | 30-40 cm |
| Výška v kvete | 50-60 cm |
| Intenzita rastu | rýchlo rastúca |
| Mrazuvzdornosť | -34°C |
| Použitie | kvitnúce trvalkové záhony |
| Počet ks na m2 | 5-7 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Echinacea ´VIRGIN®´ má elegantné kvety zložené zo snehovobielych lupeňov a vypuklého stredu v hnedých a zelených odtieňoch. Kvety svojim dokonalým tvarom, kompaktným rastom a žiarivou bielou farbou presvetlia trvalkové záhony. Je vynikajúcou trvalkou na rezanie do letných kytíc. Kvety rastú na pevných stonkách a majú dlhú trvácnosť. Rastie do výšky približne 60 cm.
Pestovanie: Echinacea patrí medzi nenáročné trvalky. Dokáže rásť aj v menej výživnej pôde a je tolerantná voči suchu a vlhku. Najlepším stanoviskom je slnečné alebo polotienisté miesto.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
