Echinacea purpurová, kont. 1,5 l
Echinacea purpurová, kont. 1,5 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Echinacea purpurea |
|---|---|
| Kontajner | 1,5 l |
| Farba kvetu | ružová |
| Doba kvitnutia | VII - IX |
| Stanovisko | slnečné, polotieň |
| Pôda | mierne vlhká, priepustná |
| Výška v liste | 50 cm |
| Výška v kvete | 90 cm |
| Intenzita rastu | rýchlo rastúca |
| Mrazuvzdornosť | -34°C |
| Použitie | kvitnúce trvalkové záhony |
| Počet ks na m2 | 5 - 7 ks |
| Dostupnosť | skladom |
| Hmotnosť | 0,5 kg |
Popis
Charakteristika: Táto medonosná okrasná liečivá rastlina pochádza zo Severnej Ameriky. Zvyšuje obranyschopnosť organizmu, tlmí bolesť a priaznivo pôsobí na tvorbu bielych krviniek pri chemoterapiách. Navyše je mimoriadne dokaratívna vďaka ružovým kvetom týčiacim sa na dlhých stonkách. Stred kvetu je zdobený vypuklým oranžovohnedým očkom. Rastie v hustých trsoch a kvitne neúnavne počas celého leta.
Pestovanie: Echinacea purpurová patrí medzi nenáročné trvalky. Dokáže rásť aj v menej výživnej pôde a je tolerantná voči suchu a vlhku. Najlepším stanoviskom je slnečné alebo polotienisté miesto. Je to vysoká záhonová trvalka, ktorá sa často uplatňuje v zmiešaných kvitnúcich záhonoch.
