Flox metlinatý ´BLUE PARADISE´ kont. 0,5 l
Flox metlinatý ´BLUE PARADISE´ kont. 0,5 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Phlox paniculata ´Blue Paradise´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | ružovo fialová |
| Doba kvitnutia | VI - X |
| Stanovisko | slnečné, polotieň |
| Pôda | priepustná |
| Výška v kvete | 75 - 90 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | - 34 °C |
| Použitie | zmiešané trvalkové záhony |
| Vzdialenosť medzi rastlinami | 40 - 50 cm |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Flox metlinatý ´BLUE PARADISE´ v záhone rozhodne nezanikne a do letného záhona prinesie unikátnu atmosféru. Má nádherné sýte modrofialové metliny, ktoré vyniknú pestované v črepníku, ale tiež v kombinácii s inými kultivarmi. V strede kvetov sa môže ukazovať jemné ružovofialové očko. Listy sú sýtej zelenej farby, kopijovité a rastú na drevnatých stonkách.
Pestovanie: Floxy metlinaté sú veľmi odolné trvalky s dlhými drevnatými stonkami a kopijovitými listami. Ich pestovanie nie je náročné, vyhovuje im klasická záhradná pôda a bohato kvitnú aj bez hnojenia. Vhodné stanovisko je slnko alebo polotieň. Patria medzi dlhoveké trvalky a sú vysoko mrazuvzdorné a až do - 34 °C. Dobre sa kombinujú s margarétami, rudbeckiou, echinaceou, stračonôžkami, ľaliovkami a kocúrnikom.
