Heuchera hybridná ´CHERRY COLA®´ kont. 0,5 l
Heuchera hybridná ´CHERRY COLA®´ kont. 0,5 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Heuchera hybrida ´Cherry Cola´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | červená |
| Doba kvitnutia | VI - VIII |
| Stanovisko | slnko, polotieň, tieň |
| Pôda | humózna, priepustná |
| Výška v liste | 15-20 cm |
| Výška v kvete | 40-50 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | - 25 °C |
| Použitie | trvalkové záhony, nádoby |
| Vzdialenosť medzi rastlinami | 30 - 35 cm |
| Počet ks na m2 | 7 - 9 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Heuchera ´CHERRY COLA®´ nesie sladký názov, ktorý spája farbu listov a kvetov do jedného celku, pripomínajúceho chutný čerešňový nápoj. Táto odroda vytvára stredne veľké zhluky výrazných červených až hnedočervených pekne tvarovaných listov, ktoré sú doplnené jemnou žilnatinou. V období kvitnutia sa na červených stonkách tvoria svieže načervenalé kvety. Je veľmi odolná, výrazná červená farba výborne oživí každý záhon. Výborne sa kombinuje s ostatnými farebnolistými kultivarmi, s ktorými vytvára pestrú mozaiku. Darí sa jej aj v črepníkoch, na balkónoch a terasách.
Pestovanie: K správnemu rastu a vitalite však heuchera nevyhnutne potrebuje priepustnú humóznu pôdu. Neznáša ťažkú ílovitú pôdu a dlhodobé sucho. Bohaté a dlhodobé kvitnutie podporíme pravidelnou zálievkou v čase kvitnutia. Po zime odstránime suché a uvädnuté listy, tým podporíme hustejší rast a tvorbu nových listov.
Odporúčame dokúpiť
Recenzie
1 recenzií užívateľov
1x
0x
0x
0x
0x
-
8.5.2026
Zákazník neuviedol žiadne slovné hodnotenie.
