Heuchera hybridná ´FIRE ALARM´ kont. 0,5 l
Heuchera hybridná ´FIRE ALARM´ kont. 0,5 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Heuchera hybrida ´Fire Alarm´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | biela |
| Doba kvitnutia | VI - IX |
| Stanovisko | slnko, polotieň, tieň |
| Pôda | humózna, priepustná |
| Výška v liste | 15-20 cm |
| Výška v kvete | 40-50 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | - 34 °C |
| Použitie | trvalkové záhony, nádoby |
| Vzdialenosť medzi rastlinami | 30 cm |
| Počet ks na m2 | 7 - 9 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Kultivar ´FIRE ALARM´ má lesklé ohnivočervené listy, ktoré na seba upriamujú pozornosť a určite nezostanú bez povšimnutia. Vytvára menšie zhluky veľkých mäkkých listov, ktoré sú v čase kvitnutia zdobené jemnými bielo-ružovými kvetmi. Kvitne od júna do septembra. Výborne sa kombinuje s ostatnými farebnolistými kultivarmi, s ktorými vytvára pestrú mozaiku. Darí sa jej aj v črepníkoch na balkónoch a terasách.
Pestovanie: K správnemu rastu a vitalite však heuchera nevyhnutne potrebuje priepustnú humóznu pôdu. Neznáša ťažkú ílovitú pôdu a dlhodobé sucho. Bohaté a dlhodobé kvitnutie podporíme pravidelnou zálievkou v čase kvitnutia.
