Klinček perovitý ´RUBIN´ kont. 0,5 l
Exkluzívny klinček do skalky s prekrásnymi voňavými červenými kvetmi.
Klinček perovitý ´RUBIN´ kont. 0,5 l
Exkluzívny klinček do skalky s prekrásnymi voňavými červenými kvetmi.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Dianthus plumarius ´Rubin´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | cyklámenová |
| Doba kvitnutia | V - VI |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | humózna, priepustná |
| Výška v liste | 5 cm |
| Výška v kvete | 15 - 20 cm |
| Vzdialenosť medzi rastlinami | 20 cm |
| Počet ks na m2 | 5 - 6 ks |
| Dostupnosť | skladom |
| Hmotnosť | 0,6 kg |
Popis
Charakteristika: Vytvára kompaktný modrozelený vankúšik s množstvom voňavých červených kvetov. Ideálny do skalky, prípadne okraje záhonov.
Pestovanie: Klinček vyžaduje suchšiu záhradnú pôdu a slnečné alebo polotienisté stanovisko. Je tolerantný voči prechodnému suchu a citlivý na prehnanú zálievku. Má pôdopokryvné vlastnosti a v krátkom čase vytvorí bohato kvitnúci červený koberec.
Naposledy navštívené
