Kokarda osinatá ´MESSA YELLOW´ kont. 1 l
Kokarda osinatá ´MESSA YELLOW´ kont. 1 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Gaillardia aristata ´Messa Yellow´ |
|---|---|
| Kontajner | 1 l |
| Farba kvetu | žltá |
| Doba kvitnutia | VI - VIII |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | priepustná |
| Výška v liste | 20 - 25 cm |
| Výška v kvete | 30 - 35 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | - 30 °C |
| Použitie | zmiešané trvalkové záhony |
| Počet ks na m2 | 5 - 7 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Kokarda osinatá ´MESSA YELLOW´ je rýchlo rastúca trvalka tvoriaca husté trsy. Kvitne od júna veľkými kvetmi žiarivej žltej farby. Listy sú široko kopijovitého až vajcovitého tvaru, sýtej zelenej farby. Kokarda osinatá pôvodne pochádza zo Strednej a Južnej Ameriky, odkiaľ sa dostala do Európy. Farebný efekt kvetov sa znásobuje s počtom vysadených rastlín. Dobre sa kombinuje s ostatnými suchomilnými trvalkami ako napr. echinacea, margaréta (Leucanthemum) a trávami stipa, perovec (Pennisetum).
Pestovanie: Kokarda vyžaduje slnečné miesto a suchšiu priepustnú záhradnú pôdu. Je tolerantná voči občasnému suchu. Obdobie kvitnutia predĺžime odstránením odkvitnutých kvetov. Je to vynikajúca trvalka do zmiešaných kvitnúcich záhonov a to najmä vďaka bohatstvu kvetov a dlhému obdobiu kvitnutia.
