Konvalinka voňavá ´ROSEA´ kont. 1 l
Konvalinka voňavá ´ROSEA´ kont. 1 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Convallaria majalis ´Rosea´ |
|---|---|
| Kontajner | 1 l |
| Farba kvetu | ružová |
| Doba kvitnutia | IV - V |
| Stanovisko | polotieň, tieň |
| Pôda | vzdušná, vlhká |
| Výška v liste | 10 - 15 cm |
| Výška v kvete | 15 - 20 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | - 34 °C |
| Použitie | tieňomilné trvalkové záhony |
| Vzdialenosť medzi rastlinami | 25 cm |
| Počet ks na m2 | 9 - 12 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Konvalinka ´ROSEA´ je ružovou verziou klasickej konvalinky. Aromatické kvety v tvare drobných zvončekov rastú na vzpriamenej stonke. Podlhovasté listy stredne zelenej farby na jar vytvárajú voňavý koberec. Konvalinky pochádzajú z Európy a Severnej Ameriky, dnes rastú snáď všade na svete.
Pestovanie: Konvalinky sú nenáročné na pestovanie, vyžadujú vlhkú, humóznu pôdu, najlepšie sa im darí v polotieni až tieni. Môžu sa vysádzať pod skupiny stromov alebo krov, alebo ako náhrada trávnika do tienistých a vlhkých miest. Pekne pôsobia vysadené spolu s cibuľovinami, ktoré kvitnú ako prvé. Konvalinky vyzerajú veľmi efektne aj v nádobách, tam im však musíme zaistiť dostatočnú vlahu a tienisté miesto. Celá rastlina je prudko jedovatá pre ľudí aj pre zvieratá.
