Krásnoočko veľkokveté ´SUNFIRE´ kont. 0,5 l
Krásnoočko veľkokveté ´SUNFIRE´ kont. 0,5 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Coreopsis grandiflora ´Sunfire´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | žltá s červeným očkom |
| Doba kvitnutia | VII - IX |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | priepustná, mierne vlhká, výživná |
| Výška v liste | 20 cm |
| Výška v kvete | 30 - 40 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | - 34 °C |
| Použitie | zmiešané trvalkové záhony |
| Vzdialenosť medzi rastlinami | 20 - 25 cm |
| Počet ks na m2 | 5 - 7 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Krásnoočko ´SUNFIRE´ je držiteľom prestížnej ceny Fleuro Select, ktorá je udeľovaná najkvalitnejším novo vyšľachteným rastlinám. Vyznačuje sa kompaktným vzpriameným vzrastom a dlhou dobou kvitnutia. Má výrazné kvety pekného tvaru, jasnej žltej farby s hnedočerveným očkom. V kvete dorastá do výšky 30-40 cm, pekne vynikne na okrajoch trvalkových záhonov alebo v črepníku.
Pestovanie: Vyžaduje slnečné stanovisko s priepustnou, mierne vlhkou a výživnou pôdou. Je mrazuvzdorné do cca -34 °C. Vhodným miestom na výsadbu sú zmiešané kvitnúce záhony. Odkvitnuté kvety je vhodné odstraňovať a rastlina môže zakvitnúť ešte raz. Krásnoočko rastie v trsoch a preto je vhodné raz za 3 roky na jar ich rozdeliť a presadiť, docielime tak ich zdravší rast.
