- Úvod
- >>
- Drobné ovocie
- >>
- Malina čierna ´BRISTOL´ 50-60 cm, kont. 1 l
Malina čierna ´BRISTOL´ 50-60 cm, kont. 1 l
Bohato plodiaca, stredne skorá, nenáročná odroda so sladkými tmavofialovými plodmi.
Malina čierna ´BRISTOL´ 50-60 cm, kont. 1 l
Bohato plodiaca, stredne skorá, nenáročná odroda so sladkými tmavofialovými plodmi.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Rubus idaeus ´Bristol´ |
|---|---|
| Predajná veľkosť | 50-60 cm |
| Kontajner | 1 l |
| Zber plodov | VI - VIII |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | vzdušná, priepustná |
| Výška | 2-4 m |
| Intenzita rastu | rýchlo rastúca |
| Mrazuvzdornosť | -24°C |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Malina ´Bristol´ je tŕnistá, nenáročná odroda s vysokou odolnosťou voči chorobám a mrazom. Plody sú stredne veľké, ich farba prechádza z červenej až do tmavofialovej farby. Dozrievajú počas celého leta a majú vynikajúcu sladkú chuť s príjemnou arómou. Sú vhodné nielen na priamy konzum, ale aj na spracovanie pre výrobu džemov, želé, ale aj do koláčov. Tento kultivar sa využíva na výrobu vína, destilátov a likérov.
Pestovanie: Maliny obľubujú slnko a polotieň a humóznu, vlhkú priepustnú pôdu. Striháme ich až po zbere ovocia. Rastliny sú dobre zakorenené v črepníkoch, preto sa môžu vysádzať počas celého roka.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
