Poniklec obyčajný ´RED BELLS´ kont. 0,5 l
Obľúbený horský poniklec s červenými zvončekovitými kvetmi.
Poniklec obyčajný ´RED BELLS´ kont. 0,5 l
Obľúbený horský poniklec s červenými zvončekovitými kvetmi.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Pulsatilla vulgaris ´Red Bells´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | červená |
| Doba kvitnutia | III - IV |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | priepustná, skalnatá |
| Výška v liste | 20 - 30 cm |
| Výška v kvete | 20 - 30 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | -28°C |
| Použitie | skalky, okraje trvalkových záhonov |
| Vzdialenosť medzi rastlinami | 30cm |
| Počet ks na m2 | 7 - 9 ks |
| Dostupnosť | skladom |
| Hmotnosť | 0,4 kg |
Popis
Charakteristika: ´RED BELLS´ je krásny červený poniklec so žltými tyčinkami v strede. Zelené listy sú úzke delené a mäkké s jemnými chĺpkami. Pochádza zo západnej Európy, kde sa mu veľmi dobre darí v kamenistých pôdach. Poniklec vynikne v kombinácii s jarnými cibuľovinami alebo ako solitér medzi pôdopokryvnými trvalkami.
Pestovanie: Rastlina nemá špeciálne nároky na pestovanie. Vyžaduje priepustnú vzdušnú hlinitú pôdu a v prvom roku po výsadbe pravidelnú zálievku, aby sa vyvinul kvalitný koreňový systém. Obľubuje slnečné stanovisko. Obdobie kvitnutia predĺžime odstránením odkvitnutých kvetov.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
