Prvosienka zúbkatá ´RUBIN SELECTION´ kont. 0,5 l
Jarná trvalka s veľkými karmínovo červenými guľovitými súkvetiami.
Prvosienka zúbkatá ´RUBIN SELECTION´ kont. 0,5 l
Jarná trvalka s veľkými karmínovo červenými guľovitými súkvetiami.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Primula denticulata ´Rubin Selection´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | karmínovo červená |
| Doba kvitnutia | III - IV |
| Stanovisko | slnko, polotieň, tieň |
| Pôda | mierne vlhká, priepustná |
| Výška v liste | 15 cm |
| Výška v kvete | 20 - 30 cm |
| Intenzita rastu | pomaly rastúca |
| Mrazuvzdornosť | -29°C |
| Použitie | trvalkové záhony do tieňa |
| Počet ks na m2 | 7 - 9 ks |
| Dostupnosť | skladom |
| Hmotnosť | 0,4 kg |
Popis
Charakteristika: Prvosienka zúbkatá je obľúbená trvalka, ktorá má svoj pôvod v Himalájach, kde rastie od Afganistanu až po juhovýchodný Tibet a Čínu. Kultivar ´RUBIN SELECION´ tvorí prízemné ružice zúbkatých listov. Voňavé rubínové kvety tvoria na konci dlhej, rovnej stonky guľu, ktorá bohato kvitne od marca do mája. Dorastá do výšky 20 - 30 cm, preto je výbornou voľbou na oživenie skalky alebo na okraj trvalkových záhonov.
Pestovanie: Najvhodnejšie je polotienisté stanovisko a ľahká, výživná, priepustná a vlhká pôda. V horúcich dňoch vyžaduje prvosienka dostatočnú zálievku.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
