Šalvia hájna ´RIANNE´ kont. 0,5 l
Šalvia hájna ´RIANNE´ kont. 0,5 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Salvia nemorosa ´Rianne´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | levanduľovo modrá |
| Doba kvitnutia | V - VII |
| Stanovisko | slnečné, polotieň |
| Pôda | priepustná |
| Výška v liste | 20 cm |
| Výška v kvete | 30 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | -28 °C |
| Použitie | zmiešané trvalkové záhony |
| Počet ks na m2 | 7 - 9 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Pestovanie: Šalvia je nenáročná trvalka. Vyžaduje priepustnú záhradnú pôdu a slnečné alebo polotienisté stanovisko. Je to výborná rastlina do zmiešaných trvalkových záhonov, vďaka bohatému a dlhodobému kvitnutiu. Vytvorí pravidelný trs, ktorý sa po odkvitnutí môže zostrihnúť, čím sa zabezpečí opätovné kvitnutie. Tento úkon môžeme zopakovať aj niekoľkokrát, najneskôr však v posledný augustový týždeň.
Odporúčame dokúpiť
Recenzie
1 recenzií užívateľov
1x
0x
0x
0x
0x
-
19.4.2026
Krásna, teším sa, keď zakvitne.
Prišla v poriadku.
Nič
