Šalvia hájna ´SENSATION® DEEP ROSE IMPROVED´® kont. 0,5 l
Kompaktná trpasličia šalvia s množstvom ružových kvetov, vhodná aj do črepníka.
Šalvia hájna ´SENSATION® DEEP ROSE IMPROVED´® kont. 0,5 l
Kompaktná trpasličia šalvia s množstvom ružových kvetov, vhodná aj do črepníka.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Salvia nemorosa ´SENSATION® DEEP ROSE IMPROVED´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | ružová |
| Doba kvitnutia | VI - VIII |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | priepustná |
| Výška v liste | 10 cm |
| Výška v kvete | 20-30 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | -28°C |
| Použitie | zmiešané trvalkové záhony |
| Vzdialenosť medzi rastlinami | 30 cm |
| Počet ks na m2 | 7 - 9 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Šalvia ´Sensation Deep Rose´ sa stala obľúbenou hneď po vyšľachtení. Vďačí za to nižšiemu, kompaktnému rastu, dlhodobému a hustému kvitnutiu. V máji má tmavo purpurové puky, ktoré kvitnú ružovými hluchavkovitými kvetmi. Listy sú svetlo zelené , strednej velkosti. Celá rastlina sa dorastá do výšky 30 cm.Pestovanie: Šalvia je nenáročná trvalka. Vyžaduje priepustnú záhradnú pôdu a slnečné alebo polotienisté stanovisko. Je to výborná rastlina do zmiešaných trvalkových záhonov vďaka bohatému a dlhodobému kvitnutiu. Vytvorí pravidelný trs, ktorý sa po odkvitnutí môže zostrihnúť, čím sa zabezpečí opätovné kvitnutie. Tento úkon môžeme zopakovať aj niekoľkokrát, najneskôr však v posledný augustový týždeň.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
