Veternica hybridná ´ANDREA ATKINSON´ kont. 0,5 l
Pôvabná veternica kvitnúca na jeseň veľkými bielymi kvetmi so žltým stredom.
Veternica hybridná ´ANDREA ATKINSON´ kont. 0,5 l
Pôvabná veternica kvitnúca na jeseň veľkými bielymi kvetmi so žltým stredom.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Anemone x hybrida ´Andrea Atkinson´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | biela |
| Doba kvitnutia | VIII - X |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | hlinito-piesočnatá, vzdušná, mierna vlhká |
| Výška v liste | 60cm |
| Výška v kvete | 80 - 90 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | -20 °C |
| Použitie | skalky, trvalkové záhony |
| Vzdialenosť medzi rastlinami | 40 cm |
| Počet ks na m2 | 5-7 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Veternica ´ANDREA ATKINSON´ sa vyznačuje jednoduchými bielymi kvetmi so zelenkastým stredom, obklopeným oranžovožltými tyčinkami. Svetlé kvety pekne kontrastujú s tmavozelenými listami a robia z rastliny neprehliadnuteľný jesenný prvok záhona. Táto odroda patrí medzi vyššie veternice, dorastá do výšky 80 - 90 cm. Kvety sú vhodné k rezu do kytíc.
Pestovanie: Výborne sa hodí na obruby oslnených či polotienistých záhonov a jej ideálnymi spoločníkmi sú hortenzie či mrazuvzdorné fuchsie. Sadíme ju do priepustných, vlhých a výživných pôd. Pred zimou ju namulčujeme a na jar odstránime suché a poškodené časti.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
