Zvonček broskyňolistý ´GRANDIFLORA ALBA´ kont. 0,5 l
Bohato kvitnúca odroda s miskovito otvorenými väčšími kvetmi bielej farby.
Novinka
Zvonček broskyňolistý ´GRANDIFLORA ALBA´ kont. 0,5 l
Bohato kvitnúca odroda s miskovito otvorenými väčšími kvetmi bielej farby.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Campanula persucufikua |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | biela |
| Doba kvitnutia | VI - VIII |
| Stanovisko | slnečné,polotieň |
| Pôda | suchšia, priepustná |
| Výška v kvete | 60 -70 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | -34°C |
| Použitie | zmiešané trvalkové záhony |
| Vzdialenosť medzi rastlinami | 25 - 30cm |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Zvonček broskyňolistý ´Grandifolia Alba´ kvitne množstvom veľkých, miskovite otvorených kvetov snehovo bielej farby. Listy sú tmavozelené, lesklé, kopijovitého tvaru a rastú v prízemnej ružici. Odroda je mimoriadne vhodná na výsadbu spolu so sedmokráskami, trávami alebo pivóniami. Kvety sú vhodné k rezu.
Pestovanie: Vyžaduje suchšiu priepustnú pôdu a slnečné stanovisko a je tolerantný voči prechodnému suchu. Obdobie kvitnutia predĺžime odstránením odkvitnutých kvetov. Môže sa pestovať aj v črepníkoch na balkónoch a terasách.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
