Bergénia srdcovitolistá ´DRAGONFLY® SAKURA´ kont. 0,5 l
Bergénia srdcovitolistá ´DRAGONFLY® SAKURA´ kont. 0,5 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Bergenia cordifolia ´Dragonfly sakura´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | ružová |
| Doba kvitnutia | IV - V |
| Stanovisko | polotieň, tieň |
| Pôda | vlhká, vzdušná, priepustná |
| Výška v liste | 15-25 cm |
| Výška v kvete | 25-35 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | -28°C |
| Použitie | vlhké trvalkové záhony do tieňa |
| Vzdialenosť medzi rastlinami | 40-50 cm |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Obľúbená trvalka, ktorá pochádza zo strednej a východnej Ázie. Nazýva sa aj slonie uši. Bergénia ´Dragonfly Sakura´ je novovyšľachtený kultivar, ktorý dostal názov podľa toho, že jej kvety sa podobajú na kvety japonskej čerešne - sakury. Týmito súkvetiami poloplných ružových kvetov kvitnú skoro na jar. Na jeseň sa listy sfarbujú do červena, bronzova a rôznych odtieňov hnedej a toto sfarbenie pretrváva až do jari. Vďaka tomu je bergénia veľmi dekoratívna trvalka.
Pestovanie: Na pestovanie nie je náročná. Ideálnym stanoviskom je polotieň s mierne vlhkou pôdou. Bergénie sú plne mrazuvzdorné a zostávajú zelené počas celého roka. Dobre sa kombinujú s okrasnými trávami, cibuľovinami alebo tieňomilnými trvalkami.
