- Úvod
- >>
- Pôdopokryvné rastliny, náhrada trávnika
- >>
- Trvalky
- >>
- Na slnko
- >>
- Delosperma ´JEWEL OF DESERT MOONSTONE®´ kont. 0,5 l
Delosperma ´JEWEL OF DESERT MOONSTONE®´ kont. 0,5 l
Skalnička s perleťovo bielymi kvetmi a žltými tyčinkami uprostred.
Delosperma ´JEWEL OF DESERT MOONSTONE®´ kont. 0,5 l
Skalnička s perleťovo bielymi kvetmi a žltými tyčinkami uprostred.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Delosperma cooperi ´Jewel of Desert Moonstone´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | biela |
| Doba kvitnutia | V - X |
| Stanovisko | slnečná |
| Pôda | suchšia, priepustná |
| Výška | 3 - 5 cm |
| Mrazuvzdornosť | -20°C |
| Použitie | skalky, okraje záhonov, nádoby |
| Vzdialenosť medzi rastlinami | 25cm |
| Počet ks na m2 | 7-9 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Delosperma ´JEWEL OF DESERT MOONSTONE®´ je pôdopokryvná a rýchlo rastúca skalnička, ktorá sa tiež označuje pod názvom púštny drahokam. Vytvára hustý koberec perleťovobielych kvetov so zlatistými tyčinkami uprostred. Je vhodná aj na pestovanie v nádobách a vyniká v kombinácii s kameňom. Listy sú dužinaté zelenej farby a pripomínajú sukulent. Je mrazuvzdorná do - 20 °C.
Pestovanie: Najvhodnejší substrát na pestovanie je priepustná piesočnatá až kamenistá pôda. Stanovisko vyžaduje slnečné. V zime delospermy chránime pred nadmerným vlhkom bielou textíliou. Dobre znáša teplo, sucho a láka motýle.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
