Echinacea hybridná ´YELLOW PEARL®´ kont. 0,5 l
Bohato kvitnúca echinacea "Žltá perla" nižšieho vzrastu, výborná do kytíc.
Echinacea hybridná ´YELLOW PEARL®´ kont. 0,5 l
Bohato kvitnúca echinacea "Žltá perla" nižšieho vzrastu, výborná do kytíc.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Echinacea hybrida ´Yellow pearl ´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | žltá |
| Doba kvitnutia | VII - IX |
| Stanovisko | slnečné, polotieň |
| Pôda | mierne vlhká, priepustná |
| Výška v liste | 20-30 cm |
| Výška v kvete | 30-40 cm |
| Intenzita rastu | rýchlo rastúca |
| Mrazuvzdornosť | -34°C |
| Použitie | kvitnúce trvalkové záhony |
| Počet ks na m2 | 5 - 7 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Kultivar ´YELLOW PEARL®´ kvitne celé leto žiarivými jednoduchými kvetmi žltej farby. Pevné stonky sú husto obrastené tmavozelenými listami. Táto echinacea rastie kompaktne a patrí medzi najnižšie kultivary, ktorých kvety rastú do výšky maximálne 30-40 cm. Uplatňuje sa najmä v zmiešaných trvalkových záhonoch, kvety sú tiež vhodné k rezu do letných kytíc.
Pestovanie: Echinacea patrí medzi nenáročné trvalky. Dokáže rásť aj v menej výživnej pôde a je tolerantná voči suchu a vlhku. Najlepším stanoviskom je slnečné alebo polotienisté miesto.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
