- Úvod
- >>
- TRVALKY
- >>
- Trvalky podľa farby kvetu
- >>
- Viacfarebné
- >>
- Lupínia mnoholistá ´GALLERY MIX´, kont. 1 l
Lupínia mnoholistá ´GALLERY MIX´, kont. 1 l
Lupínia mnoholistá ´GALLERY MIX´, kont. 1 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Lupinus polyphyllum ´Gallery mix´ |
|---|---|
| Kontajner | 1 l |
| Farba kvetu | mix farieb |
| Doba kvitnutia | VI - VII |
| Stanovisko | slnečné, polotieň |
| Pôda | suchšia, priepustná |
| Výška v liste | 30 - 40 cm |
| Výška v kvete | 40 - 60 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | - 34 °C |
| Použitie | zmiešané trvalkové záhony |
| Vzdialenosť medzi rastlinami | 40 - 50 cm |
| Počet ks na m2 | 3 – 5 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Lupínia mnoholistá zo série ´Gallery´ predstavuje nízke, kompaktne rastúce trvalky vhodné do okrasných záhonov aj nádob. Vytvárajú husté trsy dekoratívnych, dlaňovito zložených listov, nad ktorými sa na pevných stonkách dvíhajú bohaté klasovité súkvetia. Rastliny dorastajú približne do výšky 40 až 60 cm.
‘GALLERY MIX’ zahŕňa širokú paletu farieb – od bielej a žltej cez rôzne odtiene ružovej a fialovej. Kvitne na prelome jari a leta, pričom odstránenie odkvitnutých kvetov môže podporiť ďalšie kvitnutie.
Pestovanie: Lupínie potrebujú slnečné miesto alebo polotieň a pôdu bez prítomnosti vápnika. Najdôležitejšou podmienkou na úspešné pestovanie týchto krásnych rastlín je dobre priepustná pôda. Na miestach, kde býva dlhá a mokrá zima sa odporúča lupínie na zimu prikryť. Lupínie kvitnú začiatkom júna až do konca júla. Sú mrazuvzdorné do -25 °C.
