Perovskia hybridná ´JELENA´ kont. 1 l
Vytrvalá, bohato kvitnúca trvalka s množstvom fialových súkvetí.
Perovskia hybridná ´JELENA´ kont. 1 l
Vytrvalá, bohato kvitnúca trvalka s množstvom fialových súkvetí.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Perovskia atriplicifolia ´Jelena´ |
|---|---|
| Kontajner | 1 l |
| Farba kvetu | modrofialová |
| Doba kvitnutia | VI - VIII |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | vlhká, priepustná |
| Výška v liste | 40 - 50 cm |
| Výška v kvete | 50 - 60 cm |
| Intenzita rastu | rýchlo rastúca |
| Mrazuvzdornosť | -28°C |
| Použitie | zmiešané trvalkové záhony |
| Počet ks na m2 | 1 - 3 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Perovskia ´JELENA´ je výrazná kompaktná trvalka, vytvárajúca 50-60 cm vysoký trs. Aromatické listy a stonky nesú bohaté fialové súkvetia, ktoré sú počas letných mesiacov priam neprehliadnuteľné. Je vhodná aj k rezu. Používa sa v trvalkových záhonoch, do črepníkových výsadieb, ale s veľkou obľubou sa vysádza aj v skupinových mestských výsadbách.
Pestovanie: Perovskiu vysádzame na priame slnko a najlepšie sa jej darí v dobre priepustnej záhradnej pôde. Nie je náročná na pestovanie. Je mrazuvzdorná do -30 °C.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
