- Úvod
- >>
- Pôdopokryvné rastliny, náhrada trávnika
- >>
- Trvalky
- >>
- Na slnko
- >>
- Rozchodník hybridný ´SUNSPARKLER® LIME ZINGER´ kont. 0,5 l
Rozchodník hybridný ´SUNSPARKLER® LIME ZINGER´ kont. 0,5 l
Nízky suchomilný rozchodník so zelenými listami s purpurovým lemom.
Rozchodník hybridný ´SUNSPARKLER® LIME ZINGER´ kont. 0,5 l
Nízky suchomilný rozchodník so zelenými listami s purpurovým lemom.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Sedum hybridum ´SunSparkler® Lime Zinger´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | ružová |
| Doba kvitnutia | VIII - X |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | suchšia, priepustná |
| Výška v liste | 10-15 cm |
| Výška v kvete | 20 - 30 cm |
| Intenzita rastu | stredne rýchlo rastúci |
| Mrazuvzdornosť | -28°C |
| Použitie | zmiešané trvalkové záhony |
| Vzdialenosť medzi rastlinami | 20 - 30 cm |
| Počet ks na m2 | 5 - 7 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Rozchodník hybridný ´SUNSPARKLER® LIME ZINGER´ je nízka suchomilná rastlina, ktorá dorastá do výšky 10-15 cm. Vyznačuje sa zelenými listami s purpurovým lemom, ktoré sú usporiadané v tvare lupeňov ruží. Majú voskový povlak a pripomínajú sukulenty. Koncom leta začína kvitnúť jemnými zhlukmi ružových kvetov.
Pestovanie: Nenáročný rozchodník obľubuje suché a slnečné stanovisko. Je citlivý na premokrenie, dlhodobá nadmerná vlhkosť môže spôsobiť odhnívanie koreňov. Je vhodný aj do výsadieb na strechy.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
