Veternica hybridná ´PRETTY LADY MARIA®´ kont. 1 l
Elegantná nízka veternica s jednoduchými kvetmi snehobielej farby a žltými tyčinkami.
Veternica hybridná ´PRETTY LADY MARIA®´ kont. 1 l
Elegantná nízka veternica s jednoduchými kvetmi snehobielej farby a žltými tyčinkami.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Anemone hupehensis ´PRETTY LADY MARIA´ |
|---|---|
| Kontajner | 1 l |
| Farba kvetu | biela |
| Doba kvitnutia | VIII - X |
| Stanovisko | polotieň, tieň |
| Pôda | hlinito-piesočnatá, vzdušná, mierna vlhká |
| Výška v liste | 40 cm |
| Výška v kvete | 50 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | -20 °C |
| Použitie | skalky, trvalkové záhony |
| Vzdialenosť medzi rastlinami | 40 cm |
| Počet ks na m2 | 5 - 7 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Veternica ´PRETTY LADY MARIA®´ kvitne množstvom krásnych kvetov od augusta do októbra. Na štíhlych stonkách sa nesú kvetinové hlávky veľké asi 5 cm. Kvety sú zložené z čisto bielych lupeňov a stred zdobia na husto usporiadané žlté tyčinky so svetlozeleným okom. Listy sú hlboko strihané, tmavozelenej farby. Dorastá do výšky 40-50 cm.
Pestovanie: Výborne sa hodí na obruby oslnených či polotienistých záhonov a jej ideálnymi spoločníkmi sú hortenzie či mrazuvzdorné fuchsie a astry. Sadíme ju do priepustných, vlhkých a výživných pôd.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
