Veternica hybridná ´SEPTEMBER CHARM´ kont. 1 l
Okúzľujúca veternica s veľkými bledoružovými kvetmi na dlhých stonkách.
Veternica hybridná ´SEPTEMBER CHARM´ kont. 1 l
Okúzľujúca veternica s veľkými bledoružovými kvetmi na dlhých stonkách.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Anemone ´September Charm´ |
|---|---|
| Kontajner | 1 l |
| Farba kvetu | ružová |
| Doba kvitnutia | VIII - X |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | hlinito-piesočnatá, vzdušná, mierna vlhká |
| Výška v liste | 60cm |
| Výška v kvete | 80 - 100 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | -28 °C |
| Použitie | skalky, trvalkové záhony |
| Vzdialenosť medzi rastlinami | 40 cm |
| Počet ks na m2 | 5-7 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Veternica ´September Charm´ je oceňovaná odroda s ružovými kvetmi so striebristým nádychom a žltými tyčinkami uprostred. Kvety majú 6 - 8 cm a nesú sa na dlhých stonkách, ktoré elegantné tancujú v jesennom vánku. Listy sú hlboko strihané tmavozelenej farby. Dorastá do výšky 80 - 100 cm. Veternica patrí medzi najvyhľadávanejšie trvalky kvitnúce v neskorom lete.
Pestovanie: Výborne sa hodí na obruby oslnených či polotienistých záhonov a jej ideálnymi spoločníkmi sú hortenzie či mrazuvzdorné fuchsie. Sadíme ju do priepustných, vlhých a výživných pôd.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
