Zvonček karpatský ´AVIDA BLUE´ kont. 0,5 l
NOVINKA! Nízka atraktívna trvalka s fialovými zvončekmi a kompaktným vzrastom.
Zvonček karpatský ´AVIDA BLUE´ kont. 0,5 l
NOVINKA! Nízka atraktívna trvalka s fialovými zvončekmi a kompaktným vzrastom.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Campanula carpatica ´Avida Blue´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | fialová |
| Doba kvitnutia | VI - VIII |
| Stanovisko | slnečné |
| Pôda | suchšia, priepustná |
| Výška v liste | 10-15 cm |
| Výška v kvete | 15-20 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Mrazuvzdornosť | -34°C |
| Použitie | skalky, okraje záhonov |
| Počet ks na m2 | 7 - 9 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Zvonček karpatský ´AVIDA BLUE´ kvitne v júni až auguste sýtofialovými pútavými kvetmi, ktoré sú tvorené piatmi široko roztvorenými okvetnými lístkami s pútavými bielymi tyčinkami uprostred. V kvete dorastá do výšky približne 20 cm. Listy sú svetlozelené so zúbkovaným okrajom. Najkrajšie vyniknú na okraji trvalkových záhonov alebo v skalke.
Pestovanie: Vyžaduje suchšiu priepustnú pôdu a slnečné stanovisko. Je tolerantný aj voči prechodnému suchu. Obdobie kvitnutia predĺžime odstránením odkvitnutých kvetov. Môže sa pestovať aj v črepníkoch na balkónoch a terasách. Vyniká v skupinovej výsadbe s bielym zvončekom.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
