Echinacea hybridná ´BUTTERFLY KISSES®´ kont. 0,5 l
Nízka, kompaktne rastúca echinacea s plnými ružovými kvetmi.
Echinacea hybridná ´BUTTERFLY KISSES®´ kont. 0,5 l
Nízka, kompaktne rastúca echinacea s plnými ružovými kvetmi.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Echinacea hybrida ´Butterfly Kisses´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | ružová |
| Doba kvitnutia | VII - IX |
| Stanovisko | slnečné, polotieň |
| Pôda | mierne vlhká, priepustná |
| Výška v liste | 30 cm |
| Výška v kvete | 40 cm |
| Intenzita rastu | rýchlo rastúca |
| Mrazuvzdornosť | -34°C |
| Použitie | kvitnúce trvalkové záhony |
| Počet ks na m2 | 5-7ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Echinacea ´BUTTERFLY KISSES®´ je nízky, kompaktne rastúci kultivar. Na 40 cm vysokých stonkách sa nesú pom-pom stredové lupene, ktoré obkolesuje previsnutá suknička. So svojimi plnými ružovými kvetmi zkrášli okraje záhonov, balkóny i terasy. Listy sú kopijovité, svetlo zelené. Odstraňovaním odkvitnutých kvetov vieme docieliť kvitnutie počas celého leta i jesene.
Pestovanie: Echinacea patrí medzi nenáročné trvalky. Dokáže rásť aj v menej výživnej pôde a je tolerantná voči suchu a vlhku. Najlepším stanoviskom je slnečné alebo polotienisté miesto.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
