Echinacea hybridná ´GLOWING DREAM®´ kont. 0,5 l
Voňavá echinacea s veľkými ružovými kvetmi a oranžovohnedým stredom.
Echinacea hybridná ´GLOWING DREAM®´ kont. 0,5 l
Voňavá echinacea s veľkými ružovými kvetmi a oranžovohnedým stredom.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Echinacea hybrida ´Glowing Dream ´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | ružová |
| Doba kvitnutia | VII - IX |
| Stanovisko | slnečné, polotieň |
| Pôda | mierne vlhká, priepustná |
| Výška v liste | 40 cm |
| Výška v kvete | 50 - 60 cm |
| Intenzita rastu | rýchlo rastúca |
| Mrazuvzdornosť | -34°C |
| Použitie | kvitnúce trvalkové záhony |
| Počet ks na m2 | 5 - 7 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Echinacea ´GLOWING DREAM´ je kultivar s veľkými kvetmi tvorený lupeňmi výraznej ružovej farby a kužeľovitým hnedým stredom. Kvety rastú na tmavých vzpriamených stonkách do výšky približne 40-60 cm. Vytvára kompaktný trs, ktorý efektne vynikne v zmiešaných trvalkových záhonoch. Kvety sú vhodné k rezu, v letných kyticiach vydržia veľmi dlho.
Pestovanie: Echinacea patrí medzi nenáročné trvalky. Dokáže rásť aj v menej výživnej pôde a je tolerantná voči suchu a vlhku. Najlepším stanoviskom je slnečné alebo polotienisté miesto. Odstraňujeme odkvitnuté kvety.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
