Echinacea hybridná ´ORANGE SKIPPER®´ kont. 0,5 l
Echinacea hybridná ´ORANGE SKIPPER®´ kont. 0,5 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Echinacea hybrida ´Orange Skipper´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | oranžová |
| Doba kvitnutia | VII - IX |
| Stanovisko | slnečné, polotieň |
| Pôda | mierne vlhká, priepustná |
| Výška v liste | 40 cm |
| Výška v kvete | 40-50 cm |
| Intenzita rastu | rýchlo rastúca |
| Mrazuvzdornosť | -34°C |
| Použitie | kvitnúce trvalkové záhony |
| Počet ks na m2 | 5-7ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Echinacea ´ORANGE SKIPPER®´ je kompaktná nenáročná okrasná trvalka. Počas celého leta kvitne výraznými sýtooranžovými kvetmi s výrazným stredom tmavohnedej farby. Kvety lákajú včely a motýle. Patrí medzi najnižšie kultivary tohto druhu, dorastá do výšky 40-50 cm. Je to obľúbená trvalka, ktorá sa často uplatňuje v zmiešaných kvitnúcich záhonoch.
Pestovanie: Echinacea patrí medzi nenáročné trvalky. Dokáže rásť aj v menej výživnej pôde a je tolerantná voči suchu a vlhku. Najlepším stanoviskom je slnečné alebo polotienisté miesto.
Odporúčame dokúpiť
Recenzie
1 recenzií užívateľov
1x
0x
0x
0x
0x
-
12.5.2026
úžasná farba
