Echinacea hybridná ´SUPREME™CANTALOUPE´ kont. 0,5 l
Unikátna odroda s plnými kvetmi oranžovej farby s medovým nádychom.
Echinacea hybridná ´SUPREME™CANTALOUPE´ kont. 0,5 l
Unikátna odroda s plnými kvetmi oranžovej farby s medovým nádychom.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Echinacea hybrida ´Supreme™ Cantaloupe´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | oranžovo-hnedá |
| Doba kvitnutia | VII - IX |
| Stanovisko | slnečné, polotieň |
| Pôda | mierne vlhká, priepustná |
| Výška v liste | 40-50 cm |
| Výška v kvete | 50-70 cm |
| Intenzita rastu | rýchlo rastúca |
| Mrazuvzdornosť | -34°C |
| Použitie | kvitnúce trvalkové záhony |
| Počet ks na m2 | 5 - 7 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Echinacea ´SUPREME™ CANTALOUPE´ je vyššia odroda s atraktívnymi plnými kvetmi. Kvety majú oranžovú farbu s medovým nádychom a zaujmú svojim výrazným, vypuklým hnedým stredom. Vďaka svojej výške sú vhodné k rezu. Kvety svojou vôňou lákajú včely a motýle. Je to vysoká záhonová trvalka, ktorá sa často uplatňuje v zmiešaných kvitnúcich záhonoch.
Pestovanie: Echinacea patrí medzi nenáročné trvalky. Dokáže rásť aj v menej výživnej pôde a je tolerantná voči suchu a vlhku. Najlepším stanoviskom je slnečné alebo polotienisté miesto.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
