- Úvod
- >>
- TRVALKY
- >>
- Trvalky A-Z
- >>
- Vojnovka
- >>
- Vojnovka belasá ´HEAVEN SCENT®´ kont. 0,5 l
Vojnovka belasá ´HEAVEN SCENT®´ kont. 0,5 l
Nenáročná trvalka "Nebeská vôňa" s fialovými zvončekovými kvetmi.
Vojnovka belasá ´HEAVEN SCENT®´ kont. 0,5 l
Nenáročná trvalka "Nebeská vôňa" s fialovými zvončekovými kvetmi.
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Polemonium reptans ´Heaven Scent´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | modro fialová |
| Doba kvitnutia | V-VII |
| Stanovisko | slnko, polotieň |
| Pôda | hlinitá, mierne vlhká, priepustná |
| Výška | 40-50 cm |
| Šírka | 40-50 cm |
| Intenzita rastu | stredná |
| Použitie | zmiešané trvalkové záhony, v kvetináči |
| Vzdialenosť medzi rastlinami | 30 cm |
| Počet ks na m2 | 7-9 ks |
| Dostupnosť | skladom |
Popis
Charakteristika: Vojnovka ´HEAVEN SCENT®´ pochádza zo severnej a strednej Ameriky. Je mimoriadne obľúbená pre atraktívne kvety v tvare kalicha. Modro fialové kvety sa vytvárajú na vzpriamených, pevných tmavo hnedých až čiernych stonkách. V strede kvetu sú kontrastné žlté tyčinky. Kvety majú intenzívnu vôňu. Listy sú umiestnené na stonkách protistojne. Mladé listy majú fialovú farbu, ktorá sa postupne mení na tmavozelenú.
Pestovanie:Vojnovku vysádzame na polotienisté stanovisko do klasickej vlhkej priepustnej záhradnej pôdy. Patrí medzi veľmi nenáročné trvalky, ktoré znášajú vysoké mrazy až do -34°C.
Odporúčame dokúpiť
Naposledy navštívené
