Echinacea purpurová ´ALBA´ kont. 0,5 l
Echinacea purpurová ´ALBA´ kont. 0,5 l
Parametre a vlastnosti
| Botanický názov | Echinacea purpurea ´Alba´ |
|---|---|
| Kontajner | 0,5 l |
| Farba kvetu | biela |
| Doba kvitnutia | VII - IX |
| Stanovisko | slnečné, polotieň |
| Pôda | mierne vlhká, priepustná |
| Výška v liste | 40-50 cm |
| Výška v kvete | 80-100 cm |
| Intenzita rastu | rýchlo rastúca |
| Mrazuvzdornosť | -34 °C |
| Použitie | kvitnúce trvalkové záhony |
| Počet ks na m2 | 5 - 7 ks |
| Dostupnosť | skladom |
| Hmotnosť | 0,5 kg |
Popis
Charakteristika: Echinacea purpurová ´ALBA´ je typická záhonová trvalka. Vyniká snehovobielymi veľkými kvetmi s efektným žltohnedým stredom. Kvety vyrastajú na pevných stonkách. Kopijovité listy sú sviežej tmavozelenej farby. Táto medonosná okrasná liečivá rastlina pochádzajúca zo Severnej Ameriky. Zvyšuje obranyschopnosť organizmu, tlmí bolesť a priaznivo pôsobí na tvorbu bielych krviniek pri chemoterapiách.
Pestovanie: Echinacea purpurová patrí medzi nenáročné trvalky. Dokáže rásť aj v menej výživnej pôde a je tolerantná voči suchu a vlhku. Najlepším stanoviskom je slnečné alebo polotienisté miesto. Je to vysoká záhonová trvalka, ktorá sa často uplatňuje v zmiešaných kvitnúcich záhonoch.
